Title

 

1ra Fecha Copa Cordillera 2019

 

Results – 1ra Fecha Copa Cordillera 2019

  2019-04-13
  FAM (5 / 5) Time Behind Time lost
  1. Francisco Astete Luman COP 40:30 00:00
  2. René Fuentes y Tabatha Fuentes OrientaTrail 44:51 +4:21 00:00
  3. Fernanda Villenas Independiente (Ex COP) 49:13 +8:43 00:00
  4. Sergio Jr., Yaya y Tata Caroline OrientaTrail 1:11:57 +31:27 00:00
  5. María José Mosso González COP 1:24:25 +43:55 00:00
  M12 (3 / 3) Time Behind Time lost
  1. Renato Alon Saqui Sáez Geimer CEBOCHI 42:17 00:00
  2. Sebastián Patricio Riveros Cáceres CEBOCHI 56:20 +14:03 00:00
  Renato Alonso Aliaga Silva CEBOCHI MP
  M14 (5 / 5) Time Behind Time lost
  1. Carlos Nicolás Alegría Jorquera CEBOCHI 48:34 00:00
  2. Jason Soto L San FrancisCop 51:24 +2:50 00:00
  3. Roberto Veloz Cabrera San FrancisCop 52:07 +3:33 00:00
  4. Renato Aravena Catalan San FrancisCop 53:15 +4:41 00:00
  5. Lucas Pacheco D San FrancisCop 1:00:48 +12:14 00:00
  M16 (3 / 3) Time Behind Time lost
  1. Cristian Andrés Cheuquehuala Melipil CEBOCHI 32:05 00:00
  2. Diego Antonio Díaz Rubio CEBOCHI 33:23 +1:18 00:00
  3. Salvador Duarte ISV 34:07 +2:02 00:00
  M20 (20 / 21) Time Behind Time lost
  1. Nicolás Matías Coñomán Catalán O-ESCSOF 1:00:04 00:00
  2. Marcelo Hernán Navarrete Oróstica O-ESCSOF 1:01:19 +1:15 00:00
  3. Edison Franco Meza Rojas O-ESCSOF 1:07:04 +7:00 00:00
  4. Patricio Andrés Silva Díaz O-ESCSOF 1:11:57 +11:53 00:00
  5. Leonardo Luis Bascur Sanhueza O-ESCSOF 1:12:04 +12:00 00:00
  6. Pablo Andrés Vásquez Suazo O-ESCSOF 1:14:06 +14:02 00:00
  7. Joel Ignacio Hernández Ahumada O-ESCSOF 1:14:19 +14:15 00:00
  8. David Ignacio Guiñes Verdugo Armada 1:17:41 +17:37 00:00
  9. Samuel Alexander Ortega Zúñiga O-ESCSOF 1:23:03 +22:59 00:00
  10. Jorge Ignacio Matías Luna Castillo O-ESCSOF 1:29:11 +29:07 00:00
  11. Cristian Andrés Celis Rozas O-ESCSOF 1:30:45 +30:41 00:00
  12. Jose Sasso Buock Armada 1:33:10 +33:06 00:00
  13. Pablo Andrés Parizot Roa O-ESCSOF 1:33:54 +33:50 00:00
  14. Alan Pezo San FrancisCop 1:42:52 +42:48 00:00
  15. Roberto Claudio Fernández Lagos O-ESCSOF 1:50:14 +50:10 00:00
  16. Byron Gálvez Armada 1:51:12 +51:08 00:00
  17. Alex Matías Domínguez Miranda O-ESCSOF 2:19:52 +79:48 00:00
  Aquiles Reyes ISV MP
  Jonathan Gabriel Campos Mendez COP MP
  Sebastián Arturo Desiderio Pastén O-ESCSOF MP
  M21 (10 / 10) Time Behind Time lost
  1. Juan Bustamante OrientaTrail 1:07:28 00:00
  2. Esteban Apablaza OrientaTrail 1:11:53 +4:25 00:00
  3. Felipe Ivan Rios Gonzalez COP 1:15:37 +8:09 00:00
  4. Daivan Zambrano Carabineros 1:19:45 +12:17 00:00
  5. Leonel Hormazabal Carabineros 1:19:46 +12:18 00:00
  6. David Manquel O-ESCSOF 1:22:50 +15:22 00:00
  7. Rafael Salinger OrientaTrail 1:28:04 +20:36 00:00
  8. Benjamin Maldonado Armada 1:37:19 +29:51 00:00
  9. Jorge Ignacio Jara Quiroz Armada 2:00:52 +53:24 00:00
  Hector Manuel Vega Zambrano COP MP
  M21E (15 / 15) Time Behind Time lost
  1. Jorge Arriagada Olivos Club Ejército de Chile 1:02:12 00:00
  2. Jorge Cifuentes Club Ejército de Chile 1:03:11 +0:59 00:00
  3. Francisco Javier Parra Club Ejército de Chile 1:03:53 +1:41 00:00
  4. Herman Garcia Campos Club Ejército de Chile 1:06:16 +4:04 00:00
  5. Miguel Angel Yánez Candia Club Ejército de Chile 1:10:24 +8:12 00:00
  6. Gabriel Figueroa Armada 1:15:41 +13:29 00:00
  7. Roberto Arriagada Uribe COP 1:16:28 +14:16 00:00
  8. Jacinto Vega Rebolledo COP 1:21:49 +19:37 00:00
  9. Patricio Contreras Carabineros 1:24:40 +22:28 00:00
  10. Jervacio Torres Peña Club Ejército de Chile 1:27:36 +25:24 00:00
  11. Diego Suazo Armada 1:28:15 +26:03 00:00
  12. Victor Piñeira Independiente (Ex COP) 1:32:24 +30:12 00:00
  13. Jorge Hueichan Armada 1:34:55 +32:43 00:00
  14. Sergio Dufey Armada 1:36:34 +34:22 00:00
  Manuel Riquelme Vielma Club Ejército de Chile 00:00
  M35 (4 / 4) Time Behind Time lost
  1. Pablo Hernandez Fierro Alimapu 1:17:21 00:00
  2. Juan Carlos Torres Gatica COP 1:18:11 +0:50 00:00
  3. Alvaro Cares Armada 1:32:57 +15:36 00:00
  4. Freddy Torres Aguilar COP 1:34:57 +17:36 00:00
  M40 (2 / 3) Time Behind Time lost
  1. Rodrigo Campos Torrezam COP 1:01:56 00:00
  2. Francis Mendez OrientaTrail 1:27:30 +25:34 00:00
  M55 (1 / 1) Time Behind Time lost
  1. Erwin Thieme Neira COP 1:27:29 00:00
  M65 (1 / 1) Time Behind Time lost
  1. Arnaldo Sánchez Urdanivia Alimapu 1:07:07 00:00
  NOV+18 (14 / 15) Time Behind Time lost
  1. José Miguel Mosalves Carabineros 33:53 00:00
  2. Moira Nayaret Pérez Rodríguez O-ESCSOF 38:21 +4:28 00:00
  3. Erika Elena Véliz Mejías O-ESCSOF 42:25 +8:32 00:00
  4. Carolina Nicole Rodriguez Ayala COP 49:08 +15:15 00:00
  5. Dabiel Sáchez Mella Alimapu 49:22 +15:29 00:00
  6. Gabriela Monsalve OrientaTrail 53:51 +19:58 00:00
  7. Ninoska Scarlett Rodríguez Guzmán O-ESCSOF 57:59 +24:06 00:00
  8. Guillermo Huinca Carabineros 1:03:42 +29:49 00:00
  9. Hugo Leal Carabineros 1:30:37 +56:44 00:00
  10. Genesis Del Pilar Toro Nahuelqueo O-ESCSOF 1:34:36 +60:43 00:00
  11. Daniel River COP 1:45:39 +71:46 00:00
  12. Carla Daniela Torres Alarcón O-ESCSOF 1:55:23 +81:30 00:00
  13. Cristina Fernanda Espinoza Vallejos O-ESCSOF 2:01:37 +87:44 00:00
  Yaninna Antonia Basáez Tapia O-ESCSOF MP
  NOV-18 (3 / 3) Time Behind Time lost
  1. Rodrigo Ayala Báez Independiente 34:33 00:00
  2. Pedro Jeria CEBOCHI 1:04:00 +29:27 00:00
  3. Alonso Antonio Lagunas Trujillo CEBOCHI 1:07:28 +32:55 00:00
  W12 (2 / 2) Time Behind Time lost
  Javiera Ayleen Toro Lucero CEBOCHI MP
  Sigritt Anastassia Basualto Vera CEBOCHI MP
  W14 (6 / 6) Time Behind Time lost
  1. Vanina Andrea Fredes Rebolledo COP 30:29 00:00
  2. Valentina Martinez Peña San FrancisCop 34:07 +3:38 00:00
  3. Lissette Victoria Faúndez Rivera CEBOCHI 54:20 +23:51 00:00
  4. Paula Alejandra Toro Abarca CEBOCHI 55:20 +24:51 00:00
  5. Martina Lopez Novoa San FrancisCop 56:14 +25:45 00:00
  6. Sofia Nuñez Hernandez San FrancisCop 1:00:28 +29:59 00:00
  W16 (3 / 3) Time Behind Time lost
  1. Sahian Christell Silva González CEBOCHI 41:34 00:00
  2. Catalina Christel Saavedra Cornejo CEBOCHI 49:25 +7:51 00:00
  3. Araceli Miranda Ladrón de Guevara ISV 1:33:13 +51:39 00:00
  W18 (1 / 1) Time Behind Time lost
  1. Danitza Burgos San FrancisCop 2:06:58 00:00
  W20 (2 / 2) Time Behind Time lost
  1. Sofia Lorena Anabalon Mesias Armada 1:08:02 00:00
  2. Pia Toro Ascencio Armada 1:10:02 +2:00 00:00
  W21 (2 / 2) Time Behind Time lost
  1. Macarena Belmar COP 1:19:40 00:00
  2. Catherine Guajardo Peña COP 1:30:38 +10:58 00:00
  W21E (3 / 3) Time Behind Time lost
  1. Vanessa Mendez OrientaTrail 1:26:36 00:00
  2. Rocío Olga Solange Vidal Coronado Armada 1:53:54 +27:18 00:00
  Joseline Ortega Gonález Armada MP
  W35 (2 / 2) Time Behind Time lost
  1. Soledad Garces OrientaTrail 1:15:02 00:00
  2. Marcela Muñoz Rozas ISV 1:28:56 +13:54 00:00
  W40 (1 / 1) Time Behind Time lost
  1. Susana Andrea Rebolledo Zuñiga COP 1:14:18 00:00
  W50 (2 / 2) Time Behind Time lost
  1. Maritza Bustamante ISV 1:10:27 00:00
  2. Viviana Villaroel OT Trail Araucania 1:14:35 +4:08 00:00
  M45 (5 / 5) Time Behind Time lost
  1. Pedro Tapia OrientaTrail 1:22:29 00:00
  2. Sergio Antonio Pallacan Cortes COP 1:43:43 +21:14 00:00
  3. Carlos Gastón Saldías Guerrero CEBOCHI 1:47:44 +25:15 00:00
  4. Eugenio Cajiao OrientaTrail 1:50:18 +27:49 00:00
  5. Jaime Alfredo Fredes Perez COP 1:53:17 +30:48 00:00

 

Created by MeOS 3.6.1033 (RC1): 14-04-2019 15:01:58


http://orienteering.cl/administrator/index.php?option=com_content&view=article&layout=edit&id=80#